TR | EN  Senaryolar

CoLife akıllı ev sistemleri ile 150 sabit ya da zamana bağlı senaryo kontrol edebilir, günlük, haftalık, aylık rutin işlerinizi sisteme bağlayabilirsiniz. Günlük hayatta sık yaşadığımız veya yaşayabileceğimiz bazı konularla ilgili oluşturulan senaryo örnekleri aşağıda verilmiştir. Dokunmatik panellerimizde menü olarak bulunan sisteme atanmış senaryolar ise;

Güle Güle Senaryosu
Sabah evde çıkarken tek tuşa basarak evi bırakmak istediğiniz konuma getirir.

Hoş Geldiniz Senaryosu
Akşam eve geldiğinizde tek tuşa basarak evi bulmak istediğiniz konuma getirir.

Diğer uygulanabilir senaryo örnekleri:

1. Aktif güvenlik senaryosu ile siz evde değilken önceden belirlediğiniz zaman aralıklarında sanki siz evdeymişsiniz gibi ışıklarınızı, panjurlarınızı, stor perdelerinizi açıp-kapatır. Bu özellik sayesinde hırsıza karşı caydırıcı bir önlem alınmış olur.

2. Isıtma soğutma senaryoları ile ısıtma ve soğutma maliyetlerinizi azaltmak ve en verimli şekilde kullanmak için otomasyon sistemi sizin önceden belirlediğiniz saatlerde ısıtma ve soğutma sisteminiz açar ya da kapatır, ısıtmadan tasarruf etmek için güneş ışınlarının eve girdiği saatlerde pajurları açar ve güneş ısısından evi faydalandırır.

3. Romantik ve rahatlatıcı senaryolar ile aydınlatma sistemlerinizde tek tuşla loş ortamlar yaratabilirsiniz. Örneğin: akşam yemeği sırasında salonunuzdaki aydınlatmalarınızın bir kısmı yanarken aynı anda diğer kısımların parlaklığının azalması sağlanabilir.

4. Tatil senaryosu ile evinizin su ve doğalgazı vanalarını keser, panjurları kapatır, alarmı devreye alır ve evin ışıklarını kapatır. Siz de gönül rahatlığıyla tatile çıkabilirsiniz. Eğer kapatmayı unutursanız telefonunuz ile uzaktan erişip senaryoları çalıştırabilirsiniz.

5. Siz mevcut senaryoları çalıştırmasanız bile zaman senaryoları ile akıllı ev sistemi otomatik olarak istediğiniz zamanlarda panjurlarınızı açıp kapatır, akşamları bahçenizi sulayabilir, iki günde bir kere havuzunuzun devir daim motorlarını çalıştırabilir, lavaboların havalandırması periyodik olarak çalıştırılabilir.